Driver Pack Solution 12.3 VR271 Multilingual TR Aralık Güncell 32'64Bit 2013

KEYGEN: Key Generator ( Anahtar-Seri Numara Üreteci )

Bir programı bilgisayarınıza kurmak istediniz ve internetten indirdiniz. Ancak programın kurulumu için gerekli CD Seri Numarası elinizde yok. Bu seri numarayı size üreten programlara KEYGEN denir. Nasıl kullanılacağı bu sitenin ilgi alanına girmez.

CRACK: Program Kırma

Yine kurmuş olduğunuz lisanssız programın çalışması için hazırlanmış bir programdır. Her programın KEYGEN’ i ve CRACK’ ı farklıdır. Programı çalıştıran orijinal dosya ile, bu program için hazırlanmış CRACK dosyası değiştirilir ve program lisanssız olarak kullanılır hale getirilir.

PATCH : Yama Program

Patch ingilizcede yama anlamına gelir. Kurmuş olduğunuz program için üretici firmanın veya başka kişilerin çıkardığı yama programlardır. Program da görülen bir eksikliği veya sonradan ortaya çıkan bir hatayı gidermek için yazılan programlardır. Bazen bu yama programları ile de program kırılabilir.

Peki bilgisayar kullanıcıları bunları neden kullanır?
Çünkü bilgi günümüz dünyasında pahalıdır. Bu gün itibariyle Photoshop CS6′ ü lisanslı olarak kullanmak isterseniz 1000 $’ ı gözden çıkarmak zorundasınız. Bu miktarı veribilecek kullanıcı sayısı dünyada sınırlı olduğu için bazı bilgisayar uzmanları da yaratılmış olan bu programları kırmak ve bu işten para kazanmak yolunu seçmektedir.

Yazar

Yandex.Metrica