olumden_sonra

  Ölümden Sonra Ne Olur Belgesel İndir İzle

Ölümden Sonra Ne Olur türkçe, ölüm anı ölümden sonra neler ile karşılaşıcaz bunun gibi
bir çok açıklamayı bu sette öğrenebileceksiniz çoğumuz ölümü unutuyor belki bu set ile ölüm hep aklınızda kalacak.
Resmi büyütmek için tıklayın.


————————————————————-

Boyut:700-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

————————————————————–

Resmi büyütmek için tıklayın.

Ölümden Sonra Ne Olur Belgesel

(((Alternatif)))

Ölümden Sonra Ne Olur Belgesel

(((Alternatif)))

Ölümden Sonra Ne Olur Belgesel

(((Alternatif)))

Ölümden Sonra Ne Olur Belgesel


Ölümden Sonra Ne Olur Belgesel İndir İzle
Yorumlar
 • Dogan Kaya

  Müslüman birisi olarak guest arkadaşımıza bir konuda haklı görüyorum. Zaten dini bu derece sorgulamadığımız için bu hale geldik. Ortadoğu ülkelerinin de hali ortada. Belgesel demek belgelerle kanıtlanmış olan değil midir ? İslamiyete göre ölümden sonra ne olur gibi bir ismi olsaydı daha mantıklı olurdu.

  Admin arkadaşta psikolog önermiş bari din hocası önerseydiniz hani aklı karışmış yerine getirir diye 😀 Alemsiniz ya.

  Guest arkadaş içinde şunları söyleyebilirim. Din insanın kendi özelinde yaşadığı bir durumdur. Senin için uydurma olabilir ama inananlar için tam tersidir. Zaten birebir kanıtları olsaydı adı inanç olmazdı. Crack olayında ise program yapımcıları buna izin veriyor sadece o programları kullanıp para kazanıyorsanız satın almalısınız yoksa yapımcısı için reklam olduğundan bunu engellemiyorlar buna emin ol. Ama yinede eşdeğer freeware yazılımlar varsa onları kullanmak daha doğru olabilir.

 • 1Menzil1

  Hay Allah razı olsun 🙂

 • Alparslan Türkeş

  Guest senin o olmayan beynini neyse ALLAH seni hidayete erdirsin

 • Ecrin Aydın

  cook tesekür ederım allah razı olsun cook güzel paylasımlarda bulunuyorsun cibril abi

 • Dark Devil

  Yapmayın arkadaşlar. Ölümden sonrasının belgeseli mi olur ya. Uydurma mitlerden oluşturulduğu kesin. Oturun Evrim Teorisini izleyin. O belgesel var mı bu sitede. İlginç her sayfa cra.ck olayıyla haksızlık yapıyor resmen programlar yapımcılarının emeğini çalıyorsunuz bu sitede. Sonra da Selamün Aleyküm mü? o_O Asıl günah budur işte. Anlayana.

 • Dark Devil

  Yapmayın arkadaşlar. Ölümden sonrasının belgeseli mi olur ya. Uydurma mitlerden oluşturulduğu kesin. Oturun Evrim Teorisini izleyin. O belgesel var mı bu sitede. İlginç her sayfa cra.ck olayıyla haksızlık yapıyor resmen programlar yapımcılarının emeğini çalıyorsunuz bu sitede. Sonra da Selamün Aleyküm mü? o_O Asıl günah budur işte. Anlayana.

  • Cibril

   Sizin kafa karışmış, bence psikoloğa görünün..

   • Dark Devil

    Sağolasın ya belli olmayan bir gerçekliğe inanıp eleştirmeyenler sağlam kafa yani. :)) Çok güldüm valla.

    • Sinan Akay

     Evrim teorisinin varlığı yada yokluğu Allahın varlığını-yokluğunu sorgulatmaz, evrimin babası darwin bile ateist değildi önce tutarlı olmak gerek…

  • Cibril

   Sizin kafa karışmış, bence psikoloğa görünün..

  • Mustafa Kaleli

   Ölünce görürsün. 🙂 Varmıymış yokmuymuş. Allah Akıl evrsin diyeceğim ama vermez.
   Ey Muhammed! Senden önce de hiçbir insanı ölümsüz kılmadık, sen ölürsün de onlar baki kalır mı? Senin ölmenle rahata kavuşacaklarını mı sanıyorlar? (ENBİYA/34)
   Allah, sizi yarattı, sonra da sizi öldürecektir. İçinizden kimi de, biraz bilgiden sonra eşyayı önceki bildiği gibi bilmesin diye, ömrün en kötü çağına kadar yaşatılır. Şüphesiz ki Allah çok bilgili ve büyük kudret sahibidir. (NAHL/70)

   Sonra siz bunun ardından, muhakkak ki öleceksiniz. (MÜ’MİNUN/15)

   Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz. (ENBİYA/35)

   Sen elbette öleceksin, onlar da elbette öleceklerdir. (ZÜMER/30)

   Öldüren de dirilten de O’dur. (NECM/44)

   Hiç şüphesiz, göklerin ve yerin mülkü Allah’ındır. O, diriltir de, öldürür de. Size O’ndan başka ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı. (TEVBE/116)

   Ondan başka hiçbir ilâh yoktur. O hem yaşatır, hem öldürür. O sizin de Rabbiniz, sizden önceki babalarınızın da Rabbidir. (DUHAN/8)

   Aranızda ölümü takdir eden biziz ve bizim önümüze geçilmez. (VAKİ’A/60)

   Her nerede olursanız olun ölüm size yetişir, son derece sağlam kaleler içinde de bulunsanız yine kurtulamazsınız. Onlara bir iyilik erişirse “Bu, Allahtandır” derler, bir kötülüğe uğrarlarsa, “Bu, senin yüzündendir.” derler. Ey Muhammed! De ki: “Hepsi Allah’tandır.” Bu topluma ne oluyor ki, hiç söz anlamaya yanaşmıyorlar? (NİSA/78)

   Şüphesiz ki, kıyamet saatinin bilgisi Allah yanındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde ne varsa (erkek veya dişi oluşunu, renk ve özelliklerini) O bilir. Hiçbir kimse yarın ne kazanacağını bilmez. Hiçbir kimse hangi yerde öleceğini de bilemez. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla bilir, her şeyden haberdardır. (LOKMAN/34)

   De ki: “Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, muhakkak sizi bulacaktır. Sonra görünmeyeni ve görüneni bilene döndürüleceksiniz. O size (bütün) yaptıklarınızı haber verecektir. (CUM’A/8)

   De ki: “Eğer ölümden veya öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçmak size asla fayda vermez. Vereceğini var saydığınız takdirde de ancak pek az faydalandırılırsınız.” (AHZAB/16)

   “Ey Rabbim! Sen bana dünya mülkünden nasip verdin ve bana rüyaların tabirinden bir ilim öğrettin. Ey gökleri ve yeri yoktan var eden Rabbim! Benim velim sensin, benim canımı müslüman olarak al ve beni salih kulların arasına kat!” (YUSUF/101)

   De ki: Benim namazım, ibadetim, hayatım ve ölümüm hep âlemlerin Rabbi Allah içindir. (EN’AM/162)

   “Senin bize kızman da sırf Rabbimizin âyetleri gelince onlara iman etmemizden dolayıdır. Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve canımızı müslüman olarak al.” derler. (A’RAF/126)

   Yoksa günah işleyip de kendisine ölüm gelince: “İşte ben şimdi tevbe ettim.” diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. Kâfir olarak ölenlerin de tevbeleri kabul edilmez. İşte bunlara ahirette can yakıcı bir azap hazırlamışızdır. (NİSA/18)

   Muhakkak ki inkâr edenler ve kâfir oldukları halde de ölenler, yeryüzü dolusu altın fidye verseler bile hiç birisinden asla kabul edilmeyecektir. İşte dayanılmaz azab onlar içindir. Onların hiçbir yardımcıları da yoktur. (AL-İ İMRAN/91)

   Rahmetinin önünde müjdeci olarak rüzgarları gönderen O’dur. O rüzgarlar, yağmur yüklü bulutları yüklenince, onu kurak bir memlekete gönderir, sonra onunla yağmur yağdırır ve onunla her çeşit ürünü yetiştiririz. İşte Biz, ölüleri de böyle diriltiriz. Gerekir ki düşünür, ibret alırsınız. (A’RAF/57)

   O, ölüden diri çıkarır, diriden ölü çıkarır ve toprağa ölümünden sonra hayat verir. Sizler de işte öyle çıkarılacaksınız. (RUM/19)

   Rüzgârları gönderip bir bulut kaldıran da Allah’tır. Derken biz o (bulutu) ölmüş bir beldeye sevketmişizdir. Böylece yeryüzüne ölmünden sonra onunla hayat veririz. İşte o dirilme de böyledir. (FATIR/9)

   Gece ile gündüzün değişmesinde ve Allah’ın gökten bir rızık sebebi olan yağmuru indirip de onunla yeryüzünü ölümünden sonra diriltmesinde ve rüzgârları yönlendirmesinde aklını kullanan bir topluluk için nice deliller vardır. (CASİYE/5)

   Şüphesiz ki taneleri ve çekirdekleri yaran Allah’tır. O, ölüden diriyi çıkarır, diriden de ölüyü çıkaran O’dur. İşte Allah budur. O halde nasıl yüz çevirirsiniz? (EN’AM/95)

   Hem bir delildir onlara ölü toprak. Biz ona hayat verdik ve ondan taneler çıkardık da ondan yiyip duruyorlar. (YASİN/33)

   Biliniz ki Allah yer yüzünü ölümünden sonra diriltir. Belki aklınızı kullanırsınız diye size âyetleri açıkladık. (HADİD/17)

   Ey insanlar ! Eğer öldükten sonra dirilmekten şüphede iseniz, (bilin ki) ne olduğunuzu size açıklamak için şüphesiz biz sizi topraktan, sonra nutfeden (spermadan) sonra bir alekadan (embriodan) sonra yapısı belli belirsiz bir et parçasından yaratmışızdır. Dilediğimizi belli bir süreye kadar rahimlerde tutarız. Sonra sizi bir çocuk olarak çıkartırız, sonra sizi, olgunluk çağına erişmeniz için bırakırız. Bununla beraber kiminiz öldürülür, kiminiz de önceki bilgisinden sonra, hiçbir şey bilmemek üzere, ömrünün en fena zamanına ulaştırılır. Bir de yeryüzünü görürsün ki kupkurudur; fakat biz onun üzerine su indirdiğimiz zaman, harekete geçer, kabarır ve her güzel çiftten bitkiler bitirir. (HAC/5)

   Allah gökten bir su indirdi ve onunla yeryüzüne ölümünden sonra hayat verdi. Şüphesiz ki bunda dinleyen bir millet için büyük bir ibret vardır. (NAHL/65)

   Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar şeylerle denizde akıp giden gemide, Allah’ın yukarıdan bir su indirip de onunla yeri ölümünden sonra diriltmesinde, diriltip de üzerinde deprenen hayvanları yaymasında, rüzgarları değiştirmesinde, gök ile yer arasında emre hazır olan bulutta şüphesiz akıllı olan bir topluluk için elbette Allah’ın birliğine deliller vardır. (BAKARA/164)

   Şimdi bak Allah’ın rahmetinin eserlerine! yeryüzünü ölümünden sonra nasıl diriltiyor? Şüphe yok ki O, mutlaka ölüleri diriltir. O her şeye kâdirdir. (RUM/50)

 • erhan

  teşekkürler cibril bey

 • Guest

  “Tanımlanamayan arşiv sonu” hatası veriyor cloud mail’den indirdim.

  • Cibril

   eksik inmişse bu hata çıkar, tekrar indirmenizde fayda var…

 • doğmadan önce neyseniz öldükten sonra da o olursunuz.

 • Nuri

  Selâmün aleyküm , Cibril Kardeş
  Çok Teşekkürler kardeş, Allah senden razı olsun.. Asıl Oraya Hazırlık yapmalıyız bu dünya fani boşşş, Ölüm Her An, her nefis ölümü tadacaktır,
  —Bir Gün Ölmek İçin, Her Gün Yaşıyoruz..—-

  • Cibril

   Aleykümselam aynen öyle

 • Batu

  Teşekkürler Cibril kardeşim izledim ve dersimi aldım

 • Yakup Yıldız

  cibril ALLAH senden razı olsun kardeşim diger sitelere bakiyom ama kimse senin kadar dini senin kadar paylaşan yok ve her kandillde kutlamaların ayrı bir güzel kardeşim ALLAH yar ve yardımcın olsun daha dini nice paylaşımlara kardeşim seni alemlerin rabbi olan ALLAH ‘a emenat ediyorum selametle kardeşim

  • Cibril

   Cümlemizden razı olsun.. hergün eklemeye devam ediceğim faydası oluyorsa ne mutlu

Yandex.Metrica
0,1450,145
Yazılar(RSS) | Sitemap | | Ping