turk-edebiiati-e-kitap-serisi-indir-238x240
Türk Edebiyatı E-Kitap Serisi İndir

Türk Edebiyatı E-Kitap Serisi,şair ve yazarların bulunduğu pdf kitap arşividir 40 tan fazla kitap içerir
ister tablette ister bilgisayardan okuyabilirsiniz.
Resmi büyütmek için tıklayın.


————————————————————-

Boyut:200-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

————————————————————–

Resmi büyütmek için tıklayın.

Türk Edebiyatı E-Kitap Serisi

(((Alternatif)))

Türk Edebiyatı E-Kitap Serisi

(((Alternatif)))

Türk Edebiyatı E-Kitap Serisi


Türk Edebiyatı E-Kitap Serisi İndir
Yorumlar
 • bad

  O şahıs geçmişte böyle değildi. Bilime islami bakış açısıyla güzel eserler vermiştir. Şahsımca mesnevideki eşekle kadın arasında geçen vb. hikayelerden daha yararlıdır…

 • bad

  teşekkkürler

 • bad

  teşekkkürler

 • Eren Onan

  EYVELLAH

 • 1Menzil1

  araya karışmış 🙂

 • 1Menzil1

  oo 🙂 kusura bakma düzelttim

 • emrednmz

  turbobit var mı

  • 1Menzil1

   ekledim konuya 🙂

   • emrednmz

    yok 2 tane cloud mail ru olmuş hocam 🙂

    • 1Menzil1

     oo 🙂 kusura bakma düzelttim

 • emrednmz

  turbobit var mı

  • 1Menzil1

   ekledim konuya 🙂

 • HARUN YAHYA NE ALAKA 😀

  • 1Menzil1

   araya karışmış 🙂

  • bad

   O şahıs geçmişte böyle değildi. Bilime islami bakış açısıyla güzel eserler vermiştir. Şahsımca mesnevideki eşekle kadın arasında geçen vb. hikayelerden daha yararlıdır…

   • ERHAN ŞAHİN

    Mevlena celalledini hzleri nerede siz nerdesiniz Mesneviyi yalnız Ehli anlar haddini bil deyyus

    • bad

     Aynen kardeş eşeğin cinsel uzvunun bile ayrıntılarıyla tasvir edildiği +18 metinleri ancak ehli anlar…
     Eğer sen benden daha bilgili isen, mesneviyi okumuş isen sana bir kaç sorum var. Ha ben anlamam dersen, senden daha ehil olana da laf atmayacaksın.
     -Neden bu kadar sapıkça cinsel hikayeler var? (Eşekle-kadınlar, Oğlancılık, Baba kızın cinsel konuşmaları, Kadın hamamına girip cinsel bölgesini elleten adam vb…)
     -Neden Moğollar’ın gayrimüslüm komutanı Baycu Noyan Anadolu Selçuklular’ın başkenti Konya’yı işgal ettiğinde Baycu Noyan kafirini evliya ilan edip halkın karşı çıkmasını engellemiş?
     -Neden ahilik teşkilatına karşı para üzerinden savaşa girmiş?
     -Oğlu Sultan Veled kitabında celaleddin rumi’nin mesnevisini kurandan üstün olduğunu söylediğinden bahsediyor. Sen buna inanıyor musun?
     -Mesnevinin haşa tanrı tarafından indirildiğini söylüyor. Buna inanıyor musun?
     -Ehli anlar diyorsun ya bu adam mesnevisinde haşa tanrının insan kılığına girip şeyhi şemsi tebrizi ile oynaştığını söylüyor. Bundan ehli olan küfürden başka ne anlar açıkla bunu?

     Şimdi bak kardeşim sen bana deyyus diye hakaret etmişsin. Böyle üslupsuz, hadsiz birine cevap bile vermezdim ama olur ya birileri bunları araştırırda neyin ne olduğunu anlar. Sana da tavsiyem birine küfretmeden, saldırmadan önce fikirleri dinlemen araştırman. Senin geçtiğin yollardan bende geçtim. İstersen bunlara gözünü kapatırsın istersen araştırır kendi hükmünü çıkartırsın. Allah herkesi doğru yola ulaştırsın.

     • ERHAN ŞAHİN

      Sana şimdi diyecem ki Edep nedir? Ama nerden bilesin ki sen daha kendini bilmiyorsun! MevLana Kendini bilmiş Mesneviyi yazmış Sen hala yaptığın edepsizliği bilmiyorsun bırak edepi kendini bimeyi… adama derler ki Sen Kim sin YA !!!!! Senin Hakkkın katında ne kıymetin var ki Kalkıp Ne aklın ne ilminin olmadığı yerde MevLana gibi bir Tasavvuf büyüğüne ve yAzdığı mesnevisine laf edersin.(havsalan almaz idrak dahi edemezsin sen Kul olsaydın Allahın kendisine Dostluk elbisesi giydirdiği Dostuna edepsizlik etmez anlamadığın kavrayamadığın şeyler hakkında konuşmaz edebinle haya eder Hürmet eder Tevazuyla kendini kantara koyup kendinin sahrada ki bir kum tanesi Mevlana Hz lerininde Bir galaksi olduğunu söyleyerek belki bir nebze olsun İnsan olurdun. Lafı uzatmaya gerek yok Sen ve senin gibiler bu dünya da çok(beş para etmezsiniz) Mevlana gibiler se belki yüzyılda bir belki de bin yılda bir gelir)

     • bad

      Bir tek soruma bile cevap vermek yerine beni yermeyi tercih etmişsin. Bu sadece araştırmaktan yoksun bilgisiz cahil davranışıdır. Bilgin yok ama birinin senden çok daha bilgili olduğuna iman ederek onu korumak için bana saldırıyorsun. Bu konuda Allah’tan haşa vahiy almadıysan onun ve benim nasıl kullar olduğumuzu, nerden biliyorsun? Nasıl olurda Allah adına hüküm çıkartabiliyorsun? Unutma ki peygamber tebliğ yaparken müşriklerin tek yapdığı hakaret etmek, saldırmak, “sen de kimsin?” demekti. Biz inananlara düşen İkra ayetinin ışığında okumak, araştırmak ve Allah’ın izni ile doğru olana ulaşmaktır. İnsanları tanrılaştırarak bir takım üstünlükler sahibi olduklarını söylüyorsunuz ama gelki gerçekleri açıklayana tek cevabın hakaret etmek. Senin edep anlayışında haşa tanrıyla oynaşmak gibi bir hadsiz iddia kabul görüyorsa, bunun kendini bilen birini yazdığını söylüyorsan zaten ben sana laf anlatmam. Yine tekrarlıyorum ama son kez saldırmak yerine dinlemeyi, araştırmayı dene.
      “Yine de yüz çevirirlerse artık sana düşen, açık bir tebliğden başka şey değildir.”(Nahl/82)
      “Alimlerini ve din büyüklerini, Allah ile aralarına rab olarak koydular. Meryem oğlu Mesih’i de öyle. Oysa onlara verilen emir, sadece tek bir Tanrı’ya kul olmaları idi. Ondan başka tanrı yoktur. Allah, onların şirkinden uzaktır.” (Tevbe 9/31)
      “İyi bil ki, halis din ancak Allah’ındır. Ondan başka, kendilerine bir takım Evliyalar edinenler de şöyle diyorlar: “- Biz onlara ibadet etmiyoruz, ancak bizi Allah’a daha fazla yaklaştırsınlar diye yapıyoruz.” Elbette Allah, onlarla müminler arasında, ihtilâf edib durdukları şeyde hükmünü verecektir. Muhakkak ki Allah, yalancı olan, kâfir olan kimseyi doğru yola çıkarmaz.” (Zümer 3)
      “Allah’a karşı yalan uyduran veya kendine bir şey vahyedilmemişken, “Bana vahyolundu” diyen, ya da “Allah’ın indirdiğinin benzerini ben de indireceğim” diye laf eden kimseden daha zalim kimdir?…”(Enam 93)

      Özellikle son ayete dikkat et. Celaleddin rumi mesnevinin kendine vahyedildiğini söylüyordu. Yetmezmiş gibi yukardaki yorumumda bahsettiğim gibi Allah’a karşı iğrenç ithamlarda bulunuyordu. Cevap vereceksen düzgünce iddialarıma cevap ver ama “sen kimsin”, “yok onun mertebesi vs.” ayaklarında dolanacaksan beni de uğraştırma. Yazdığım her şey açık, tüm iğrençlikler ortada. Şimdiye kadar tek birine cevap veremedin….

Yandex.Metrica
0,0930,093
Yazılar(RSS) | Sitemap | | Ping