Windows 10 Lite İndir TR Aralık 2020 Güncel

Windows 10 Lite İndir EN TR Aralık 2020 Güncel


Windows 10 Lite full, eşi benzeri görülmemiş bir sistemdir. Windows 10 Home Single Language 2009 (20H2) 19042.685 sürümü üzerine gereken tüm işlemler yapıldı. En hızlı windows 10 deneyimi için saçma sapan bileşenler sistemden tümüyle kazındı. Windows update silindi, windows mağazası ve xbox bileşenleri tümüyle silindi. Defender sistemden tamamen arındırıldı. Bu sayede gereksiz performans düşüklüğü asla yaşanmayacak. Tamamıyla performans canavarı windows 10 lite olmak için yapılmış bu sistemde aradığınız o hafiflik ve sadelik sizin olacak. Cortana seviyesi en aza indirildi. Orjinal başlat menüsü kaldırıldıLegacy components ve direct play aktif edildi. Media player silindi. Duvar kağıtlarından ve sistem seslerinden tamamen arındırıldı. Telemetry yok edildi. Windows biyometrik servis silindi. Tüm windows 10 uygulamaları sistem içerisinden çıkartıldı. Windows 10 Lite ile siz de o çok istediğiniz hızlı ve hafif windows 10 deneyimini yaşayacaksınız. Kullanıcı hesabı denetimi (UAC) devre dışıdır. Bitlocker sürücü şifrelemesi silindi. Disket desteği ve sürücüleri silindi. Microsoft edge kaldırıldı. İnternet Explorer 11 aktif ve çalışır durumdadır. Bildirim merkezi kapatıldı ! Windows search arama kapatıldı. Windows başlangıç gecikmesi kapatıldı. Sağ tıka sahiplik al ve komut penceresini (cmd) aç eklendi !

Bu windowsun amacı düşük donanımlara hitap etmektir. Bu yüzden büyük bir kırpma işlemi uygulandı. Sadece sanalda test edildiğinden dolayı “OYUNLAR” için uygun mu bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar geri bildirim yaparsa çok mutlu olurumAktivasyon içermez Sistemi çalacak arkadaşlar içerisine reklam gömdüm 😎 Türkçe ve ingilizce dil içerir.


Önemli NOT!

  • Kesinlikle Offline yani internetsiz kurulum yapılmalı.
  • Windows kurulumunun son adımı olan “Cihazınız İçin Gizlilik Ayarlarını Seçin” kısmında hepsini kapatın. Kesinlikle kapalı olması gerek
  • Başlat Menüsü kaldırıldığından dolayı StartIsBack++ gibi programlara ihtiyaç vardır. Lütfen StartIsBack++ veya benzeri programları yedekte bulundurun. Başlat menüsü kaldırıldı çalışmadığından ötürü hata verecek. Eğer bahsettiğim programı veya benzerini kurmazsanız hata asla kaybolmaz.
  • İçerisine hiç bir program eklenmemiştir. Daha önce ekledim ama görünen o ki kimse istememiş. Bundan ötürü bu notları düzgünce okuyup hazırlıklı olun. Kendi programlarınızı kendiniz yükleyin.
  • Software klasör desteği vardır. İçerisine katılımsız programları atıp windows kurulumu sonrası kurdurabilirsiniz.

Windows 10 Lite KiNGHaZe Tarafından Sizler İçin Oluşturuldu.

————————————————————-

Boyut: 2,55 GB – 3,59 GB
Sıkıştırma: Zip / Şifresiz
Tarama: Webroot / Durum Temiz

————————————————————–


Lite Full İndir

(Alternatif)

Lite Full İndir x86

Lite Full İndir x64

(Alternatif)

Lite Full İndir x86

Lite Full İndir x64

(Alternatif)

Lite Full İndir x86

Lite Full İndir x64

(Alternatif)

Lite Full İndir x86

Lite Full İndir x64

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yorgun bir savaşçı...
PrivaZer Final + Portable İndir v4.0.16 Wise Registry Cleaner Pro Full İndir Türkçe 10.3.3.692

Yandex.Metrica