128855 Windows 10 Rezervasyon İndirilmeye Başladı !

Windows 10 İndirilmeye Başladı !

Arkadaşlar Merhabalar
Tolga Arkadaşımızın Duyurusudur.

29 Temmuz’a saatler kalmışken Microsoft ekibi, Windows 10 için rezervasyon yaptıran bilgisayara Windows 10’u indirmeye başladı. Güncellemelerin yavaş yavaş geleceğini açıklayan Microsoft ekibi 29 Temmuz’da çok büyük yoğunluk olmaması açısından rezervasyon yaptıranlara yavaş yavaş Windows 10 dosyalarını indirmeye başladı.

Windows 10, 3 GB’dan daha büyük yer kaplayacağı için C diskinizde 6-10GB boş yer bırakmanızda fayda var. Windows 10’nun indiği klasörü C diskinizde bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken “Gizli klasörleri göster” seçeneğine basmanız yeterli.

Şuan için bu klasör herkeste çıkmış değil. Güncellemeler dalga dalga, internet hızınıza ve server yoğunluğuna bağlı olarak gerçekleşiyor.Rezervasyon yaptırmadıysanız şuan bu klasör sizde olmayabilir. Rezervasyon yaptırmış olsanız bile bu klasörün çıkması zaman alabilir, paniklemeye gerek yok.
 NOT: Yükseltmek için denetim masasına gidip updateyi yükle deyin
setupa tıklayıp kurmayın yada usb yazıp kurmayın..
ve Arkanıza yaslanın
sitede verdiğimiz isolar ile aynı hiç farkı yok.

 

 

Halen rezervasyon yaptırmayanlar için ekranın sağ alt tarafındaki Windows ikonuna tıkladıktan sonra kayıt yaptırarak güncellemenin cihaza otomatik olarak indirilmesini ve kurulmasını sağlamak mümkün.

Windows Update uygulamasını çalıştırdıktan ve tüm güncellemeleri otomatik olarak aldığınıza emin olduktan sonra halen güncelleme olmadıysa bir kaç adımda problemi çözmek mümkün.

1- C:\Windows\SoftwareDistribution\Download klasörüne gidin ve klasördeki herşeyi silin.

2- Komut penceresini Admin modunda açtıktan sonra wuauclt.exe /updatenow komutunu çalıştırın.

3- Birkaç dakika sonra Windows Update güncellemelerini kontrol edin. Windows 10 güncellemesinin indirilmeye başlamış olması gerekiyor. Sonrasında ise kurabilirsiniz.

kaynak: Donanımhaber

 

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
"İnsanda Güzel Olan Yüzdür Yüzde Güzel Olan Gözdür. Ama İnsanı İnsan Yapan, "Ağzından Çıkan Sözdür"
Acronis Backup Recovery Full 11.5.37975 Bootable CD indir Dama Elit Apk Full 2.0.4.2 Mod Hile

Yandex.Metrica